DIETY

Delená strava

Všetko o živote a pre život !

Zhodíte a ešte sa udržíte vo forme !! Jesť všetko, a pritom schudnúť - pre mnoho žien často nedosiahnuteľný ideál. Ale naozaj jedna taká forma stravovania existuje: je to delená strava. Dodržiavať sa musia iba jedno malé obmedzenia - môžete jesť všetko, ALE nie v rovnaký okamih. Najdôležitejšie pravidlo delenej stravy hovorí, že je nevyhnutné konzumovať oddelene potraviny bohaté na bielkoviny a sacharidy. 

o teda znamená, že si môžete dať na obed zemiaky a večer mäso, ale nikdy oboje dohromady. Tento princíp uľavuje trávenie. Metabolizmus lepšie funguje a chudnutie je potom výrazne rýchlejšia. Zmysel pravidlá pochopíte, keď sa pozriete, ako organizmus trávi. Zástancovia delenej stravy hovoria o tom, že na trávenie mäsa, rýb, vajec a veľmi kyslých plodov treba agresívnych tráviacich štiav, ktoré stravu rozštiepi.

Pokrmy bohaté na škroby - zemiaky, ryža, cestoviny a obilniny - vyžadujú slabší šťavy. Keď zjete sacharidy a bielkoviny dohromady, telo preruší trávenie sacharidov v prospech premeny bielkovín. To ho preťažuje. Dôsledkom je narušenie metabolizmu a rýchle ukladanie tuku. Keď jedálniček zostavíte v duchu princípov delenej stravy, zabránite extrémnej záťaži a schudnete.

Neutrálne potraviny ku každému jedlu. Vedľa skupiny bielkovinových a sacharidových potravín existuje ešte tretia skupina potravín, ktorá nenarušuje trávenie bielkovín ani sacharidov. K nej propagátori delenej stravy radí početné druhy zeleniny a tiež kvasených mliečnych produktov. tieto potraviny môžete konzumovať ako spoločne so sacharidmi, tak s bielkovinami. 

Príklad: Na obed môžete zjesť zemiaky (sacharidy) s tvarohom (neutrálne potravina) a šalátom (neutrálne potravina). Večer si potom môžete dať rybu (bielkovina) s dusenou zeleninou (neutrálne potravina). Môžete teda jesť všetko, záleží len na vhodnom načasovanie.

 

Kto chce schudnúť, musí jesť - to platí obzvlášť ráno. Raňajky dodá telu potrebnú energiu a zabráni útokom vlčieho hladu. 

Pripraví telo na nový deň.Počas noci organizmus postupne spotrebováva glukózu, aby mohol zabezpečiť fungovanie orgánov. Po dlhom nočnom kľude bez prísunu živín potrebuje tekutiny, sacharidy, bielkoviny, tuky, vitamíny a minerálne látky - inak neobnovuje bunky. 

Bez raňajok hrozí vlčí hlad. Domnievate sa, že keď sa ráno nenajete, ušetríte kalórie? Táto rovnica nefunguje! keď telu nedodáte potrebnú energiu, spustí "núdzový režim". Takýto stav môže vyvolávať vlčí hlad - a vedie k tomu, že často zjete viac, ako ste mali v pláne. Energiu z ďalšieho pokrmu telo rovno pošle do tukových buniek. 
Ideálne raňajky.

Pre telo sú ráno najlepšie sacharidy, ktoré sú "rychlododavateli" energie. Skrývajú sa hlavne v celozrnnom chlebe a müsli. Energiu dodá aj sladké ovocie - hoci podľa pravidiel delenej stravy patrí k skupine bielkovín. V týchto potravinách je cenná vláknina: nadlho nasýti. 
Kto neraňajkuje rád. Nemôžete ráno nič zjesť? Skúste aj tak "natankovať" energiu. vypite veľký hrnček bielej kávy alebo pohár horúceho kakaa. 

Domnievate sa, že keď sa ráno nenajete, ušetríte kalórie? Táto rovnica nefunguje! keď telu nedodáte potrebnú energiu, spustí "núdzový režim". Takýto stav môže vyvolávať vlčí hlad - a vedie k tomu, že často zjete viac, ako ste mali v pláne. Energiu z ďalšieho pokrmu telo rovno pošle do tukových buniek. 

Ideálne raňajky.Pre telo sú ráno najlepšie sacharidy, ktoré sú "rychlododavateli" energie. Skrývajú sa hlavne v celozrnnom chlebe a müsli. Energiu dodá aj sladké ovocie - hoci podľa pravidiel delenej stravy patrí k skupine bielkovín. V týchto potravinách je cenná vláknina: nadlho nasýti. 

Kto neraňajkuje rád. Nemôžete ráno nič zjesť? Skúste aj tak "natankovať" energiu. vypite veľký hrnček bielej kávy alebo pohár horúceho kakaa. 

Prepadá vás po obede únava? S dostatkom vlákniny a zeleniny budete popoludní v kondícii. 
Najedzte sa dosýta.Doprajte si na poludnie pokojne poriadnu porciu - toto jedlo by vám malo poskytnúť dostatočný prísun energie na popoludnie. Aby ste neprepadli do typickej únavy, dbajte na výber jedál. Voľte predovšetkým tá, ktorá hladinu krvného cukru zvyšujú (a opäť znižujú) pomaly. Optimálne sú potraviny s veľkým množstvom vlákniny (napríklad celozrnné produkty a zelenina).

Ideálne zasýti ryba a chudé mäso. Pokúste sa vyhýbať sa kombinácii bielej múky a tuku (napríklad cestoviny so syrovo-smotanovou omáčkou). Tá spravidla vzápätí končí na vašich bokoch. 
Na tanier patrí viac zeleniny.Najlepším predpokladom pre dlhodobý pocit sýtosti je dobre naplnený žalúdok. Optimálne sú zelenina a šaláty, pretože majú veľký objem, ale len málo kalórií. Preto by mali tvoriť najväčšiu časť jedla. Správny pomer nastolíte, keď tanier rozdelíte na 4 časti. jednu naplníte bielkovinou či sacharidy, zvyšné tri potom zeleninou alebo šalátom. 

Dezert je povolený. Máte radi dezert? Doprajte si ho. Voľte nekalorické pochúťky, ako je jogurt alebo ovocie. Dôležité je dodržiavať: k pokrmom zo sacharidov patrí dezert zo sacharidov, k jedlám z bielkovín s bielkovinou. 
Najzásadnejšie fakty o večeru. S posledným jedlom dňa kladiete základný kameň nočného spaľovanie tukov. Preto je teraz obzvlášť dôležité, čo jete. 
V noci sa odbúrava tuk. Cez deň pokrýva telo svoju potrebu energie zo 70% cukry a zo 30% tuky. V noci je to presne naopak. Aby mohol organizmus túto energiu uvoľniť, vypudzuje rastový hormón, ktorý mobilizuje uvoľňovanie uloženého tuku. Telo k jeho produkcii potrebuje aminokyseliny, ktoré sú obsiahnuté v bielkovinách. 

Bielkoviny pomôžu schudnúť. Mäso, ryba, sójové či mliečne produkty sú bohaté na bielkoviny. Pokúste sa večer zjesť minimálne jednu takú potravinu. Pokiaľ holdujete tomu, dať si niečo pred zaspaním, voľte napríklad prírodný jogurt s trochou citrónovej šťavy. Vitamín C dodatočne stimuluje nočné odbúravanie tuku. 
Večer bez sladkostí.Potraviny bohaté na cukry (sladkosti či biele pečivo) priťahujú inzulín. Kým tento hormón pre odbúravanie cukru "krúži" krvou, je spaľovanie cukru "u ľadu". Pokúste sa zaobísť sa bez sladkostí i pečiva! 
Desiata pred večerou. Po dni plnom stresu prídete domov hladní a razom zabudnete na všetky predsavzatia. Asi siahnete po dostupné "mlsandě" - chipsoch alebo keksoch. tu zaberie prevencia - pripravte si niečo zdravé, čo ukojí prvotné hlad. Trebárs hrsť orieškov (samozrejme nesolených). 
Ak začne vám medzi jedlami škvŕkať v žalúdku, hrozí nebezpečenstvo, že siahnete po sušienkach. Zvoľte presnidávky podľa delenej stravy alebo sa napite (mliečny nápoj, čistá voda). 

Ďalšie otázky. Delená strava patrí medzi spôsoby stravovania, ktoré môžu pomôcť redukovať hmotnosť, bez toho, aby to malo negatívny vplyv na zdravie. Pozitívne je, že sa chudnúci začne zamýšľať nad zložením jedálnička, odpadne bezmyšlienkovité "uzobávání", nie je tak časté prejedanie, pretože jeme často menšie porcie. Z8roveň musíme dodržiavať zásadu, že strava musí byť pestrá a vyvážená. zaraďujte preto rôzne kombinácie potravín, aby telo dostalo potrebné množstvo vitamínov a minerálov. Jedálniček by mal byť zostavený s ohľadom na zdravotný stav. 
Je delená strava len pre mladých ľudí v dobrej fyzickej kondícii? V žiadnom prípade! Hodí sa pre každý vek. je dokonca možné, že tento spôsob stravovania zlepšia zdravotné ťažkosti typu vysoký krvný tlak či chronická únava. 

Môžem jesť aj v reštaurácii?Samozrejme. V reštaurácii existuje viacero možností, ako dodržať princípy delenej stravy. Rybie či masový pokrm doplňte extra porcií šalátu alebo zeleniny. S cestovinami zase zvoľte zeleninovú omáčku (avšak bez mäsa). 
Ako sa mám v práci stravovať podľa delenej stravy? Výber je značný. So sebou si môžete nosiť napríklad karbonátky, studenú pečienku či hydinové prsia. Hodí sa aj varené vajcia, syry, jogurtová a tvarohová jedla. Chlieb môžete obložiť listy šalátu alebo kolieskami uhorky a neutrálnym syrom. Praktické sú tiež studené šaláty so zemiakmi, ryžou alebo cestovinami - môžete ich prenášať v praktických plastových potravinových škatuľkách. 

Musím u delenej stravy počítať kalórie? Nie, to je na delenej strave to krásne. Dôležitejšie pre schudnutie však je pravidelná strava po 3 hodinách. Telo nebude trpieť nedostatkom cukru, pretože práve chýbajúce cukor môže rýchlo viesť k útokom vlčieho hladu. A to potom ide s dobrými predsavzatiami z kopca.

PREHĽAD POTRAVÍN
Neutrálne potraviny 1.Produkty z tejto skupiny by ste mali kvôli obsahu tuku (takmer vždy vysoký) používať s mierou. 
Tuky: maslo, kokosový tuk, margarín, olej. Kyslé mliečne výrobky: cmar, kyslé mlieko, kefír, čerstvý syr, jogurt, mascarpone, tvaroh, ricotta, kyslá smotana. Syry (surové mlieko): camembert, ementál, feta, greyerzer, olomoucké syrečky, mozzarella, parmezán, rokfort. 

Mäso (údené): šunka, slanina. Ryba (údená): údenáče, pstruh, losos, makrela. Orechy a semienka: lieskové orechy, ľanové semienko, mandle, mak, sezam, slnečnicové semienka, vlašské orechy. Nápoje: liehoviny - akýkoľvek druh, káva, čaj čierny a zelený. 
Neutrálne potraviny 2.Z tejto skupiny potravín môžete vyberať dosýta. Zelenina a šaláty by mali patriť ku každému jedlu úplne pravidelne a mali by tiež zaujať najväčší priestor na tanieri. 

Zelenina: baklažán, avokádo, karfiol, brokolica, čínska kapusta, hrášok, fazuľky, uhorka, biela kapusta, kel, kaleráb, tekvica, pór, mrkva, paprika, zeler, reďkovky, ružičkový kel, červená repa, kyslá kapusta, špenát, paradajky , cibuľa. Šaláty: čakanka, ľadový šalát, hlávkový šalát, rukola. Nápoje: zeleninové šťavy, sladová káva, minerálka, čaj bylinkový a ovocný. Ďalšie: želatína, koreniny, čučoriedky, bylinky, horčica, sladidlo. Čerstvé huby: šampiňóny, hríb, líška. 
Sacharidy. Delí sa na cukry a škroby. Konzumujte je iba s neutrálnymi potravinami.

Obilniny: amarant, pohánka, jačmeň, ovos, kukurica, ryža, raž, pšenica. Obilné výrobky: chlieb, cornflakes, kuskus, krúpy, krupica, ovsené vločky, cestoviny, strúhanka, škrobová múčka. Zemiaky: akokoľvek pripravené. Ovocie: banán, figy, sušené ovocie .. Sladidlá: javorový sirup, jablká mäkšie a sladká, med, cukor, ovocný cukor. Nápoje: pivo. 
Bielkoviny. Do tejto skupiny patrí väčšina potravín živočíšneho pôvodu. Kombinovať ich môžete s oboma skupinami neutrálnych potravín, ALE nie sa sacharidy - výnimku tvoria trocha citrónovej šťavy.

Ovocie: ananás, jablká, hrušky, čerešne, kiwi, broskyňa, rebarbora, hrozno, citrusové plody. Mlieko: akýkoľvek druh. Syr (pasterizovaný): čedar, eidam, gorgonzola, gouda, kozí syr. Čisté sójové produkty: tofu, sójová múka, sójové mlieko. Nápoje: jablčné víno, ovocné šťavy, sekt, víno. Mäso: hydina, králik, bravčové, hovädzie, jahňacie, divočina. Ryba (varená): pstruh, losos, treska, sardinka, tuniak. Morské plody: krevety, krab, mušle, chobotnice.

Súvisiaci obrázok

FIT shake - cokoládovo mandlový

POTREBNÉ PRÍSADY

2 dcl mlieka ( hociake ) alebo vody, 1 odmerka Ultra Lite cokoladový prášok s proteinom, trocha posekaných mandlí, moze byť ešte kokos ale dá sa vynechať

POSTUP PRÍPRAVY

Všetky ingrediencie dáme do misky, ponorným mixérom zmixujeme. Úplne jednoduché, nízkokalorické ale výživné.

Stop cholesterolu !
Súvisiaci obrázok

RECEPT NA DOMÁCI ŠAMPÓN NA RAST VLASOV A NA SUCHÉ ALEBO POLÁMANÉ VLASY

POTREBNÉ PRÍSADY

2x biela alebo červená cibuľa, 3x lyžica olivového oleja, 1x lyžička kokosového oleja prípadne kokosu alebo kokosového masla, 1x lyžička medu, a 2 výhonky čerstvej žihľavy, 2x celé vajíčko, banán, ak máte doma čerstvú rastlinu Ale Vera bez pochyby si ju nachystajte veľmi pomáha na suché vlasy a pomáha ich rastu, a na koniec polku citrónu, mixér, miska, sporák

POSTUP PRÍPRAVY

Jednu cibuľu pokrájame na 4 časti na hodíme do misky. Druhú cibuľu pokrájame na drobné a dáme variť s dvoma deci vody kým nezačne voda vreť a ,,preosejem,, aby nezostala žiadna cibuľa a zvyšnú odstránime, dáme bokom vychladnúť. na cibuľu v miske nanesieme banán, olivový olej, kokos, vajíčka a med. pripravíme si zhruba 2 deci vody, vyčistíme žihľavu a dáme ju variť do vody kým nezačne vreť, taktiež sa zbavíme zvyšnej žihľavy a vývar dáme vychladnúť. pripravíme si Aloe Vera.

 Odstránime vrchnú ,,kožu,, a vnútornú dužinu a šťavu vydlabeme do misky. všetko v miske rozmixujeme ponorným mixérom a pridáme vychladnutý žihl. vývar aj cibuľový všetko rozmixujeme do hladka, aby vlasy nesmrdeli pridáme polku citrónu alebo ocot vlasy nebudú mať ani náznak nepríjemného zápachu, nanesieme na vlhké vlasy a poriadne premasírujeme hlavu. Následne zakryjeme kúpaciou čiapkou a počkáme 25-40 minút (podla dĺžky vlasov). po danom čase všetko poriadne umyjeme tradičným šampónom aby nezostali žiaden zbytky. toto realizujeme 1x do týždňa, pri správnej dávke a postupe by mali vlasy podrásť cca o 5cm za mesiac.

Súvisiaci obrázok

Zdravá torta

POTREBNÉ PRÍSADY

Celozrnné sušienky BeBe 1,5 dcl sójového mlieka (môže byť aj normálne) 1/2 banánu 1 vanička nízkotučného jemného tvarohu (250g) 1 nízkotučný jogurt (môže byť biely ale aj ochutený) 2 vajíčka Sladidlo podľa chuti Ovocie na ozdobenie torty

POSTUP PRÍPRAVY

V miske si zmiešame vidličkou sušienky, banán a mlieko. Ja som použila celozrnné kakaové sušienky BeBe, ale nie celý balík, len 10ks. Keď už máme tieto 3 suroviny dobre zmiešané a rozmačkané, vylejeme vzniknuté cesto do okrúhlej tortovej formy. Dáme piecť na 10 minút na 180C do vyhriatej rúry. Medzitým si v druhej miske zmiešame ostatné suroviny (tvaroh, jogurt, vajíčka a sladidlo). Po 10-tich minútach vyberieme formu s cestom z rúry, na cesto vylejeme a rozotrieme tvarohový krém a na vrch poukladáme ovocie (ríbezle, čučoriedky, jahody..) Znova dáme do rúry na približne 40 minút. Po 40-tich minútach tortu vyberieme, necháme vychladnúť a podávame. Dobrú chuť 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Fit perník

Fit perník

POTREBNÉ PRÍSADY

2 hrnčeky hladkej celozrnnej múky, 1,5 hrnčeka mlieka, 2 vajcia, 1 balíček kypriaceho prášku do perníka, 1 ČL sódy bikarbóny, 2 PL kakaa, 2 PL domáceho alebo dia džemu, škorica, 2 ČL rumovej arómy, xylitol alebo stévia podľa chuti

POSTUP PRÍPRAVY

1. V miske si zmiešame múku s perníkovým kypriacim práškom, sódou bikarbónou, kakaom a škoricou.
2. Pridáme vajíčka, mlieko, rumovú arómu a džem. Všetko spolu dobre zmixujeme.
3. Nakoniec podľa chuti dosladíme, či už xylitolom, stéviou alebo iným sladidlom. Opäť premixujeme a vylejeme na vymastený-vysypaný menší plech.
4. Pečieme na 180°C asi 25-30 minút.

Perník môžeme podávať napríklad potretý dia džemom s nastrúhanou kvalitnou horkou čokoládou.

Tip: Ak chcete, môžete časť múky nahradiť napríklad 1-2 odmerkami čokoládového alebo vanilkového proteínu a do cesta pridať aj nasekané oriešky a sušené hrozienka.

Súvisiaci obrázok

Proteínové šišky

POTREBNÉ PRÍSADY

250g nízkotučného hrudkového tvarohu 1,5 odmerky vanilkového proteínu 4 PL jemných ovsených vločiek 6 PL strúhaného kokosu 1 vajíčko 1 ČL vanilkovej esencie sušené hrozienka (alebo brusnice)

POSTUP PRÍPRAVY

Zo surovín v miske ručne vypracujeme cesto, do ktorého pridáme hrozienka. Rúru predhrejeme na 180°C teplovzdušne. Z cesta v dlaniach tvarujeme guličky, ktoré ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Urobíme asi 6 väčších guličiek, ktoré na plechu trochu pritiskneme do tvaru placky a v strede roztlačíme dieru. Pečieme asi 25 minút dozlatista.
Tip: Výborne chutia ešte teplé. Namiesto čokolády si ich môžete ešte poliať nízkotučným čokoládovým jogurtom.
Jedna šiška obsahuje priemerne 5g tuku, 16g bielkovín a 12g sacharidov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Čokoládové proteínové palacinky

Čokoládové proteínové palacinky

POTREBNÉ PRÍSADY

1 zrelý banán, odmerku čokoládového proteínu (alebo vanilkového), vajíčko, 1-2 PL kakaa, kokosový olej na vyprážanie

POSTUP PRÍPRAVY

Banán ošúpeme a pokrájame na kúsky. Dáme do menšej misky a pridáme proteín, rozbité vajíčko a kakao. Potom jednoducho všetky ingrediencie zmiešame pomocou tyčového mixéra. Ochutnáme a podľa chuti ešte pridáme kakao. Vyprážame na nelepivej teflonovej panvici na miernom ohni s použitím malého množstva kokosového oleja. Hotové palacinky ozdobíme podľa chuti a podávame. Sú skvelé na raňajky.
Z tejto dávky urobíte 4 menšie palacinky. Tieto boli potreté norbi update nutelou a ozdobené jahodami. Jedna porcia (4 palacinky) obsahuje: 14g tukov, 28g bielkovín a 36g sacharidov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Fitness nepečený zákusok

Fitness nepečený zákusok

POTREBNÉ PRÍSADY

mak, ovsené vločky, med, voda/mlieko + kuchynský robot alebo iný vhodný mixér :D\r\nMak môžeme nahradiť orechmi, kokosom atď.

 

POSTUP PRÍPRAVY

Mak : Ovsená múka 1:1\r\nOvsené vločky pomelieme na múku a premiestnime ich do misky. Mak pomelieme tak aby z neho vyšiel olej a pridáme ho k ovseným vločkám. Nakoniec k týmto surovinám pridáme med a zriedime kúskom vody. Všetky suroviny zmiešame a vytvarujeme guličky. Aby sa guličky nelepili, obalíme ich v ovsenej múke. Mak môžme nahradiť mletými orechmi, kokosom. \r\nVýhodou je že táto zdravá sladkosť je rýchla, nepečená a hotová za pár minút - pre všetkých, ktorí sa stravujú zdravo a chýba im niekedy sladké ako mne

www.bionatural.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Delená strava - kuracie špízy s cherry paradajkami

Delená strava - kuracie špízy s cherry paradajkami

POTREBNÉ PRÍSADY

Ponúkam vám jednoduchý a pritom veľmi chutný recept do delenej stravy v bielkovinový deň. Čo budete potrebovať: 2 kuracie prsia, menšie šampiňóny, cherry paradajky, grilovacie korenie, trochu oleja, soľ, biely jogurt, 2 strúčiky cesnaku

POSTUP PRÍPRAVY

nakrájajte si kuracie prsia na kocôčky a striedavo s paradajkami a šampiňónmi napichujte na drevené špajdle. Do oleja nasypte grilovacie korenie a ponatierate tieto špízy touto zmesou. Nechajte aspoň 12 hodín stáť a potom dajte do rúry vyhriatej na 200°C na plech ugrilovať takých 20 minút.
Do bieleho jogurtu dajte prelisované strúčiky cesnaku, premiešajte. Špízy servírujte na tanieri so zeleninou a s jogurtovým dipom. Dobrú chuť.

Súvisiaci obrázok

Delená strava - Cestoviny s cuketovou omáčkou

POTREBNÉ PRÍSADY

1/2 balíčka bezvaječných špagiet, 2 cukety, soľ, olivový olej, 3 strúčiky cesnaku, špagetové korenie, údené tofu

POSTUP PRÍPRAVY

V osolenej vode uvarte špagety. Cukety dobre umyte, končeky odrežte a celé aj s kožou nahrubo nastrúhajte. Na oleji opražte nakrájaný cesnak, pridajte cuketu, soľ a špagetové korenie, chvíľku poduste, aby cuketa pustila vodu a zmäkla. Odstavte, pridajte špagety, servírujte na tanier. Posypte postrúhaným tofu syrom.

Súvisiaci obrázok

Delená strava - Gnocchi s hlivovo-mrkvovou omáčkou

POTREBNÉ PRÍSADY

balíček gnocchi, olej, 1 stredne veľká cibuľa, 1 väčšia mrkva, 400g hlivy ústricovej, 1dl sójovej smotany (alebo 1dl sójového mlieka + 1 PL solamylu), soľ

POSTUP PRÍPRAVY

Podľa návodu si uvarte gnocchi, ak nezoženiete, môžete si ich spraviť podľa tohto receptu, ale nedajte do cesta vajíčko, nahraďte ho vajahitom, resp. môžete použiť aj bezvaječné cestoviny. Na oleji speníme nadrobno nakrájanú cibuľu, pridáme nakrájanú hlivu, nastrúhanú mrkvu, osolíme a dusíme s trochou vody. Nakoniec pridáme sójovú smotanu a ešte chvíľu podusíme. Vmiešame gnocchi a podávame.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt TUKOZRUTSKA DIETA

TUKOZRUTSKA DIETA

POSTUP PRÍPRAVY

Suroviny : 6 veľkých cibúľ, hlávka kapusty, 5-6 paradajok, dve tri zelené papriky, zelerová vňať, petržlenová vňať, bujón v kocke, soľ, karí korenie, zázvor.,

Príprava: Všetku zeleninu nakrájame na malé kúsky, zalejeme vodou a varíme až kým zelenina nezmäkne. Konzumujeme ju vždy keď pocítime hlad a počas diéty cítime hlad takmer stále. Jesť sa dá akomkoľvek množstve.

1. deň
Okrem polievky môžeme jesť všetko ovocie, len nie banány. Nápoje sú obmedzené na čajo, kávu a čistú vodu.

2. deň
Okrem polievky môžeme jesť zeleninu, najlepšie so zelenou vňaťou. Vynecháme hrach, fazuľu a kukuricu. Na večeru si môžeme dopriať veľký pečený zemiak s maslom.

3. deň
K polievke môžeme konzumovať ovocie aj zeleninu, iné nič. Ak ste vydržali doteraz, a nepodvádzali ste, mali by ste byť o 2 – 4 kg ľahšie.

4. deň
Opäť polievka, ktorú môžeme vymeniť za banány a mlieko. Zjedzte najmenej dva banány a tie zapite veľkým množstvom mlieka.. To, že banány a mlieko sú bohatšie na kalórie a uhľohydráty má svoje opodstatnenie, v tento deň už potrebujete doplniť cukry, aby telo zahnalo túžbu po cukroch.

5. deň
Okrem polievky už môžeme konzumovať aj kuracie mäso (20 dkg) a 5-6 čerstvých paradajok. K tomu by sme mali vypiť 6-8 pohárov vody, aby sme odbúrali kyselinu močovú. Za deň musíte zjesť aspoň jednu porciu polievky aj keby ste jej už mali plné zuby.

6. deň
Tukožrútsku polievku doplníme kuracím mäsom pripraveným na grile, alebo na vode, ako prílohu si dáme akúkoľvek zeleninu. Dnes musíte opäť zjesť aspoň tanier polievky.

7. deň
Dnešný jedálny lístok si môžete obohatiť naturálnou ryžou, džúsom a zeleninou. Prekonajte sa a skonzumujte 1 tanier polievky.

Ak ste schudli viac ako 9 kg, a chcete v diéte ešte pokračovať, musíte si dať minimálne 2 týždne pauzu predtým ako opäť začnete s chudnutím, medzi tým si opakujte mám rada kapustu, mám rada kapustu...

ja na nu idem od zajtra

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Zeleninový deň, 90 dňová dieta, Zapečená šošovica so zemiakmi a šalátom

Zeleninový deň, 90 dňová dieta, Zapečená šošovica so zemiakmi a šalátom

POTREBNÉ PRÍSADY

1 veľká cibuľa, 2hrnčeky šošovice, zemiakový škrob, zeleninový bujón

POSTUP PRÍPRAVY

Zapečená šošovica... 
namočíme šošovicu na noc, upražíme cibuľku, pridáme šošovicu, bujón, soľ a dusíme do mäkka. Príloha je ľadový šalát s dressingom (2PL olivový olej, 1čl. horčica, 1čl kečup, 2PL acceto balzamico, rozmiešať dohladka...kto má chuť pridá cesnak pretlačený, prípadne klasickú horčicu nahradí ostrou) a pečené zemiaky (zemiak, olivový olej, soľ, prípadne pridať sušenú bazalku zmiešanú s drvenou rascou). 
Po úprave šošovicu zapečieme v zapekacej mise na 200st asi 15min. Pred zapečením som vmiešala zemiakový škrob aby bola pekná hustá.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Pohánková "jaternicová" kaša

Pohánková "jaternicová" kaša

POTREBNÉ PRÍSADY

na 3 porcie: 250-300 ml pohánky, 1 veľká cibuľa, 1 pór, korenie 4 farieb, majoránka, vločky Nori, lahôdkové droždie (Tebi), olivový olej, morská soľ. Príloha - kyslá kapusta z vlastnej pivnice :)

POSTUP PRÍPRAVY

Ospravedlňujem sa za foto - fotené v práci mobilom, keďže večer som už hrniec len odložila a šla spať :-). Prisahám, že to je nepoužité a prudko jedlé :-).
Recept je vymyslený, vznikol ako snaha o zdravšiu stravu po období sviatkov :-). Pohánka sa v posledných rokoch dostáva do povedomia ako súčasť zdravej výživy, hoci bola považovaná za jedlo chudobných. Viac o pohánke, jej výživovej hodnote je možné naštudovať tu:
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=6420

Nori vločky - Nori je jedna z najrozšírenejších a najpoužívanejších morských rias s príjemnou chuťou, jednoduchou prípravou a hlavne jedinečnými nutričnými hodnotami - nejdem to tu zahlcovať - všetko je na webe :).

Lahôdkové droždie - tebi droždie - nie je určené na kysnutie, ale na dochucovanie jedál ako zvýrazňovač chuti alebo vône do polievok, nátierok, zeleninových jedál atď. Sú to inaktivované kvasnice, v niektorých prípadoch sú použité pivovarské kvasnice aj so sladovým výťažkom. Pridáva sa do hotového jedla na zvýšenie biologickej hodnoty jedla. Nemá kvasiace účinky a ani nenarušuje črevnú flóru a nespôsobuje poruchy trávenia, čo sa môže vyskytnúť pri konzumácii čerstvých kvasníc dokonca aj po tepelnej úprave. Obsahuje veľmi kvalitné bielkoviny, vitamíny skupiny B, minerálne látky, stopové prvky, nukleotidy, voľné aminokyseliny.
POSTUP:
***********
1. Pohánku prepláchneme vo vode a dáme variť do dvojnásobku vriacej vody na 10 minút (varíme na miernom ohni). Potom odstavíme a necháme dôjsť - minimálne tých 10 minút.
2. Cibuľu si nakrájame na drobno, pór tiež a osmahneme spolu na olivovom oleji. Mierne osolíme - ale len trošku, ako hlavné ochucovadlo sa použije lahôdkové droždie a dosoliť sa môže nakoniec podľa chuti. Okoreníme čerstvo namletým korením 4 farieb. 
3. Pridáme pohánku a spolu osmahneme, pridáme výdatnejšie množstvo majoránky. Ideálna je čerstvá , poslúži aj sušená, tú vždy pomrvím medzi prstami, aby uvoľnila arómuš. Ak sa nám všetka voda odparila, podlejeme trochou vody - tebi droždie totiž nasaje vodu a bude to príliš hutné. Nakoniec odstavíme, pridáme 1-2 PL nori vločiek (môžu sa používať ako petržlenová vňať) a cca 5-6 PL lahôdkového droždia. Poriadne premiešame a na záver prípadne dosolíme podľa chuti. Ja skôr robím pikantnejšie ako slané :

Fajné recepty som vybrala z inernetu-su chutné inšpirujte sa.

www.inzeratyzdarma.cz - vložit inzerát.
Reklama zadarmo, zvýšenie návštevnosti
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dakujem vám za návštevu png
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fajné diétne recepty png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one