Fajné receptyCítite sa báječne vo svojom tele?

Zanedbali ste svoju „telesnú schránku" a necítite sa vo svojej koži? Je správny čas zamyslieť sa nad zmenou životosprávy a hlavne myslenia.
Zabudnite na výhovorky, utápanie sa v žiali a stanovte si dnešok za deň, keď naštartujete svoje telo a poskytnete mu dokonalú starostlivosť. Žiarivý zovňajšok vychádza z vnútra.
VITALITA. Základ správnej obranyschopnosti sa ukrýva v zdravých črevách. Nespavosť, únava, frustrácia, „šedé" sfarbenie kože naznačujú zníženú schopnosť chrániť sa pred vonkajšími vplyvmi.
Nezabúdajte podporiť svojich „bojovníkov" vyváženou stravou, probiotikami a doprajte im blahodárne účinky zelených potravín vo forme spiruliny, chlorelly a zeleného jačmeňa.
Liečivé huby – ako CHAGA – účinkujú preventívne a ochránia vás pred ochorením. TOXÍNY. Polotovary, ovzdušie, ale aj kozmetické prípravky denne zahlcujú organizmus toxínmi.
Ak ich pečeň nestíha spracovať a vylučovať, spúšťajú sa nebezpečné procesy. Posilnite si sebačistiacu schopnosť „filtra zdravia", doprajte si minimálne 1 – 2-krát týždenne avokádo – pozitívny účinok sa dostaví už v prvých 3 týždňoch
Ďalším pomocníkom je „zázračná" huba REISHI. Obsahuje najvyššie množstvo organického germánia a podporuje vylučovanie toxínov z tela. Reishi pomáha odstraňovať poruchy spánku a nabudí váš imunitný systém.
Okrem toxínov produkovaných v našom okolí sú oveľa škodlivejšie tie, ktoré si sami vytvárame mysľou – PSYCHOTOXÍNY – najväčší nepriateľ skutočného šťastia.
STRES. Dlhodobý stres poškodzuje fyzické zdravie – nastavte správne svoje myslenie. Prvým krokom, ako poraziť stres, je skoncovanie s negatívnymi myšlienkami hneď v zárodku. Čím viac budete premýšľať o katastrofických scenároch, tým viac ich posilníte.
Je dôvod na paniku? Negatívne myšlienky sú len „myšlienky", a nie sú podložené skutočnosťou. Ak vás dlhodobo prenasledujú, doprajte si dostatok času, prehodnoťte fakty a svoje myšlienky, ktoré sú ovplyvnené strachom.
Výsledok vás zaručene milo prekvapí.
KEBY. Výsledok konania nikdy nemáte zaručený na 100 %. Čím viac času budete venovať premýšľaním nad „čo keby", tým väčší priestor dáte stresu ovládnuť svoje pocity. Ak neuspejete, nebudete prví ani poslední.
Vstanete silnejší, skúsenejší a hrdí na seba, že ste to skúsili. Kladiete si otázku „čo keby" spojenú s minulosťou? Uvedomte si, že minulosť je za vami a vy ju nezmeníte. Zatvorte za ňou dvere a sformulujte si prítomnosť podľa vlastných predstáv.
SPÁNOK. Veda neustále dokazuje, aký nesmierne dôležitý je spánok pre myseľ i mozog. Dlhodobý nedostatok kvalitného spánku môže viesť k vzniku depresií.
Vypnite si elektronické zariadenia, vyhnite sa vo večerných hodinách stimulantom– alkohol, káva – a po stresujúcom dni si doprajte 20 minút prechádzky. Pomôže vám to „vyčistiť" si hlavu, prísť na iné myšlienky a dopriať telu maximálny odpočinok.

NAKLADATELSTVÍ SMART PRESS ponúka originálne české kuchařky a ďalšie výnimočné knihy. 
Knihy s radostí a láskou a vybírají takéto titully, ktoré majú zmysel, v nakladatelství věří, že budou bavit i vás čtenáře. Tímy, ktoré sa špecializujú na vydávanie pôvodných kuchárskych diel, autorských kníh a kníh, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu (zdravé varenie, eko / bio, záhradničení). Vkladatelství dokázali, že se jedná o osvětlovací prvek, který může stát bestsellerem. Díky Hance Zemanové (Biokuchařky Hanky ​​Zemanové) či Jaroslavu Svobodovi (Ekozahradní knihy) sa o nakladatelství dozvěděly desítky tisíc čtenářů. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one